کارگران خستگی ناپذیر(جدید)
 

رباتها ماشین های برنامه ریزی شده ای هستند که می توانند حرکات انسان را تقلید کنند و کارهایی را که برای ما انسانها بسیار خسته کننده و خطرناک است انجام دهند سایر ماشینها مانند افشانک های رنگپاش و دستگاه های جوشکاری را می توان به وسیله ربات ها به کار انداخت. امروزه ربات هایی ساخته شدند که در همه ی کارها حتی کارهای خانگی هم می توانند کمک خوبی باشند. آنها هیچ وقت خسته نمی شوند.

 

 
 
 
 
 

تاریخچه تلفن همراه

1371 هجری شمسی/ نخستین پیام کوتاه یا پیامک فرستاده شد.
1377 هـ. ش/ اولین گوشی همراهی که رادیو هم بود.
1378 هـ. ش/ اولین گوشی همراهی که دوربین داشت.
1381 هـ. ش/ اولین گوشی همراهی که موسیقی هم پخش می کرد.

 

 

 

 

 

 

وسیله مسافرت

لکومو تیوها ی بخار اولین ماشینهایی بودند که سفر هایی با مسافتهای طولانی را امکان پذیر ساختند.

 

 

 

آینه

آینه چیزی است که در آن خود را می بینیم. آینه چیزی است که در آن، چیزی را که بر تن داریم، می بینیم. آینه نعمت هایی را که خدا به ما داده است، نشان می دهد.
من خود را در آینه می بینم که زیبا هستم. چشم های قهوه ای ام را و موهایم را که به رنگ مشکی است، می بینم. بینی خود را و دهان و زبانی را که یکی از نعمت های خداست و با آن حرف می زنم، می بینم.
بارها وقتی خوشحال هستم، شادی خود و زمانی که غمگین هستم، گریه ی خود را می بینم. قدّی را می بینم که با گذشت زمان، بلندتر   می شود و لباس هایی را که با گذشت زمان، کوتاه تر می شوند. سری را می بینم که در آن آرزوهای زیادی وجود دارد.

 

 
 
ماشین چیست ؟(جدید)

ماشینها وسایلی هستند که برای ما کار انجام می دهند بعضی از آنها کوچک وساده هستند مانند در باز کن بطری ویا قیچی بعضی دیگر بزرگ هستند و ساختمان پیچیده دارند مانند ترنها وجرثقیلها ماشینها به ما کمک می کنند تا کاری را سریع تر و راحت تر انجام دهیم آنها می توانند چیزها یی را از روی زمین بلند کنند حرکت دهند و یا کارهایی را انجام دهند که ما نمی توانیم از عهده انجام آنها بر آییم بعضی از ماشینها به کمک نیروی عضلات ما است که می توانند کاری را انجام دهند اما بعضی دیگر موتورهای بسیار نیرومندی دارند.

 
 
وسیله بی دردسر
 

این ماشین قوطیهای کنسرو را به راحتی و بدون درد سر باز می کند وقتی آن را در دست می گیرید و دستگیره اش را می چرخانید لبه آن به در قوطی کنسرو فشار می آورد و آن را از هم می شکافد.

 
 
 
 
پیچ‏گوشتی
پیچ‏گوشتی از یک دسته‏ی پلاستیکی‏ یا چوبی و یک اهرم فلزی تشکیل شده است.
از این وسیله برای سفت کردن پیچ استفاده می‏شود. پیچ‏گوشتی‏ها انواع و اندازه‏های مختلفی دارند، که برای بستن پیچ‏های مختلف به کار می‏روند. بعضی از پیچ‏گوشتی‏ها دو سو هستند و برای پیچ هایی ساخته شده‏اند که یک شیار دارد. بعضی از آنها هم چهار سو هستند و مناسب پیچ هایی با چهار شیار می‏باشند.
 
 
به شیارهای پیچ ها دقت کن:
 

طرز استفاده از پیچ‏گوشتی به این صورت است که:
- ابتدا پیچ را در محل مورد نظر قرار می‏دهیم و نگه می داریم.
- حالا پیچ‏گوشتی مناسب با آن پیچ را برمی داریم.
- سر پیچ‏گوشتی باید کاملاً در شیار پیچ قرار گرفته باشد تا از جایش حرکت نکند.
- با چرخاندن پیچ‏گوشتی از سمت چپ پیچ به داخل فرو می رود.
- این کار را تا محکم و ثابت شدن پیچ ادامه می دهیم.
- اگر خواستیم پیچ را خارج کنیم، باید آن را با پیچ‏گوشتی در جهت مخالف قبل یعنی راست بچرخانیم.
 
 
 
 
 
آچار(جدید)

بازوی نیرومند
برای بستن پیچ و مهره آچار به شما نیروی لازم را می دهد. با آن که شما به دسته آچار حرکت اندکی می دهید و آن را می چرخانید ولی این حرکت در سمت دیگر آچار به یک نیروی بسیار زیاد تبدیل می شود.