مهم 
 
1- آرزو نکن شرایط ساده تر بود، آرزو کن تو قوی تر بودی.آرزوی مشکلات کمتر نکن، آرزو کن مهارت های بیشتری داشته باشي . آرزوی چالش های کمتر نکن، آرزوی دانایی بیشتر
2- چالش خود مدیریتی در این است که قوی باشی، اما نه گستاخ، مهربان باشی، اما نه ضعیف، جسور باشی، اما نه موجب آزار دیگران، متفکر باش، اما نه تنبل، افتاده باش، اما نه کمرو ،سربلند باش، اما نه مغرور، شوخ طبع باش اما نه بدون ملاحظه
3- در هر حال باید رنج یکی از این دو را تحمل کنیم:درد منظم بودن یا درد تاسف
4- روزها گران قیمت هستند. زمانیکه یک روز را خرج میکنید، یک روز کمتر برای خرج کردن دارید. پس مطمئن شوید که روزهایتان رابه درستی خرج میکنید
5- انضباط پل بین اهداف و دستاوردها هستند
6- اگر تمایل به ریسک های غیر متعارف ندارید، مجبور خواهید بود با متعارفها کنار بیایید
7- انگیزه چیزی است که به شما قدرت شروع را می دهد، عادت چیزی است که شما را در راه نگه می دارد
8- موفقیت چیزی جز تمرین روزمره چند نظم ساده نیست
9- به جمع های ساده نپیوندید، رشد نخواهید کرد، جایی بروید که انتظارات و خواست های عملکردی دارند
10- یاد بگیرید با چیزی که دارید خوشحال باشید و همزمان به دنبال تمام چیزهایی که میخواهید بروید
 
     
 
     
مقالات 
 
پژوهش جدید

شادی
 
 دلایل شادی دانش آموزان در دانمارک

اجرای طرح آموزشی پرلز اولین بار در مدرسه سرای دانش نو
مدرسه سرای دانش نو اولین مجری طرح آموزشی پرلز در استان یزد
 پژوهش بين المللي " پيشرفت سواد خواندن "
 تعريف سواد خواندن بر اساس پرلز چنين است : " توانايي ساخت معنا و درك مطلب و استفاده و كاربرد شكل هاي متفاوت زبان نوشتاري مورد نياز در  جامعه و ارزشمند براي فرد.
 دراين پژوهش ، سوادخواندن از 3 جنبه مطالعه مي شود :1- فرايند درك مطلب 2- هدفهاي خواندن 3- رفتارها و نگرشهاي خواندن

اجرای رویکرد فبک (فلسفه برای کودکان) اولین بار در مدرسه سرای دانش نو
 
 هدف اصلاح وضعيت آموزش تفکر در تعليم و تربيت است . تقویت تفکر انتقادی ، تفکر خلاق ، تفکر مراقبتی/ مسئولانه (Caring) و تفکر جمعی و تقویت روحیه ی پرسشگری از ابتدای دوران کودکی ، یکی از اهداف اصلی این برنامه است .  ابداعات خلاقانه ، توجه مسئولانه به محیط و اطرافیان و نیز توانایی انجام فعالیت و تفکر جمعی ویژگی هایی هستند که این برنامه در پی تقویت این ویژگی ها در افراد است و چون بر آن است که دوران بالا تر از کودکی برای آموزش این مهارتها دیر است این آموزش را از کودکی شروع می کند . آموزش مهارتهای فکری اعم از استدلال ، داوری و نهایتا تربیت شهروندانی معقول ، خودآگاه ، دقیق ، مسئولیت پذیر اخلاقی ، اجتماعی ، منتقد ، خود- انتقاد ، محقق در این برنامه پیگیری می شود.

آموزش خود مراقبتی کودکان
 
 

آموزش در خصوص خود مراقبتی کودکان در تمام مراحل سنی باید صورت بگیرد. به سن خاصی نمی شود اشاره کرد. از دوران پیش از دبستان، دبستان، دوران بلوغ، جوانی، میانسالی و حتی سالمندی این آموزش ها لازم است. البته شکل آن در هر دوره متفاوت است.

برخی آسیب ها علاوه بر این که جسم کودک را به شدت تهدید می کند، سلامت روان او را هم با مشکلات جبران ناپذیری مواجه خواهد کرد موضوع آسیب های جنسی از همین دسته است. آثار این زخم های روانی می تواند سال های سال در وجود فردی که مورد سوء استفاده قرار گرفته، باقی بماند. خود مراقبتی شیوه پیشگیرانه ای است که برای ایمن نگه داشتن کودک و اجتناب از مصائب و گرفتاری های بعدی مطرح می شود.


آموزش فن بیان- قدرت بیان کلمات

 

یکی از موثرترین راههای تقویت و پرورش فن بیان  این است که از معجزه کلمات استفاده کنیم. قدرت بیان واژگان را بشناسیم و با جادوی کلام هم بر خود و هم بر دیگران تاثیر مثبت گذاشته و بر دل و جان مخاطب نفوذ کنیم و رد پای نیکی از خود بجای بگذاریم. با ما باشید تا جادوی کلام را دریابید و از آن بهره ببرید. یکی از موثرترین راههایی که کمک می کند فن بیان خوبی داشته باشیم این است که قدرت بیان کلمات را درک کنیم.

افزایش دامنه لغات: کلمات معجزه می کنند، کلمات و جملاتی که بکار می بریم می تواند آغازگر یک رابطه باشند و یا ویران کننده یک زندگی و گاه از چنان قدرتی برخوردارند که می توانند مسیر زندگی فردی را تغییر دهند. پس بر ما واجب است که کلمات و معانی آنها را بشناسیم در استفاده درست از آنها دقت بیشتری کنیم.