انتخابات شورای دانش آموزی سال تحصیلی 1403-1402  
 
اسامی منتخبین شورای دانش آموزی
 

به منظور مشارکت دانش آموزان در امور مربوط به مسائل آموزشي ،پرورشي ، انضباطي وايجاد ارتباط صحيح و مستقيم بين دانش آموزان و اولياي مدرسه شوراي دانش آموزي تشکيل شد. از مهمترين اهداف تفصيلي آن به شرح زير است :

1-تحکيم و تعميق ارزش ها و باورهاي ديني ، خصوصا آموزه هاي سياسي و اجتماعي آن در بين دانش آموزان

2-ارج نهادن به شخصيت و کرامت دانش آموزان و تقويت خود باوري و اعتماد به نفس در آنان

3-استفاده از نقطه نظرات دانش آموزان در امور مختلف مدرسه

4-تسهيل در حسن اجراي برنامه هاي آموزشي و پرورشي و امور اجرايي مدارس از طريق واگذاري مسئوليت به آنان

5-زمينه سازي براي آموزش و ارتقاي سطح فرهنگي و اجتماعي و سياسي دانش آموزان براي حضور بهتر و موثرتر آنان در همه عرصه هاي اجتماع

6-توسعه قدرت تصميم سازي وبهبود نظام تصميم گيري از طريق مشارکت دانش آموزان

7-توسعه و تقويت فعاليت هاي گروهي اعم از آموزشي و پرورشي از طريق شوراي دانش آموزي

 

 
     
 
انتخاب شورای دانش آموزی سال تحصیلی 1402-1401  

درود و ادب

یکی از فرصت هایی که موجب حضور فعال و با نشاط دانش آموزان در فعالیت های پرورشی با ابعاد وسیع آن بوده و زمینه های به ظهور رساندن توانمندی های بالقوه آنان را فراهم می کند « شورای دانش آموزی » است که رشد و پرورش اجتماعی مبتنی بر تعالیم انسان ساز اسلام را هدف قرار داده است. همچنین حضور موثر، خود انگیخته در فعالیت های گروهی، برنامه ها و فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس به منظور ورود این قشر عظیم و تاثیر گذار در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه است.

به منظورزمینه سازی برای همکاری فعال و مشارکت و مسئولیت پذیری دانش آموزان در فعالیت های اعتقادی، اجتماعی، علمی و فرهنگی و پرورشی مدرسه و ایجاد ارتباط صحیح و مستقیم بین دانش آموزان و اولیاء مدرسه شورای دانش آموزی در مدارس تشکیل می گردد.

ضمن تشکر از دانش‌آموزان عزیزی که در انتخابات شورای دانش‌آموزی شرکت نموده و به دوستان خود رای داده‌اند و همچنین تبریک به دانش‌آموزان
منتخب شورای دانش‌آموزی اسامی منتخبین شورا حضورتان اعلام می‌گردد.
 
 

 

     
 
انتخاب شورای دانش آموزی سال تحصیلی 1401-1400  
 
درود و احترام
 
ضمن تشکر از دانش‌آموزان عزیزی که در انتخابات شورای دانش‌آموزی شرکت نموده و به دوستان خود رای داده‌اند و همچنین تبریک به دانش‌آموزان
منتخب شورای دانش‌آموزی اسامی منتخبین شورا حضورتان اعلام می‌گردد.
 
 
 
 
 
در این رای گیری خانم رزا اکرمی فر با اکتساب بیشترین آرا به عنوان رئیس شورا انتخاب شدند.
 
اهداف تشکیل شورای دانش آموزی چیست؟
 
1-آماده سازی دانش آموزان برای جامعه پذیری و تمرین مشارکت اجتماعی
2-ایجاد روحیه مسئولیت پذیری و تمرین کار تیمی
 
وظایف شورای دانش آموزی چیست؟
 
1-همکاری در برنامه ریزی و اجرای مناسبتهای گوناگون وهمچنین همکاری در برنامه ریزی و
برگزاری مسابقات فرهنگی-هنری وعلمی-ورزشی دانش آموزان
2-بررسی چگونگی مشارکت دانش آموزان در فعالیت های آموزشی و پرورشی  و اجرایی و ارائه
پیشنهاد به معاون پرورشی آموزشگاه.

 

 
     
 
درج مطلب  
 
 
 
 
 
 
یکی از بسترهای مهم در مدرسه که کمک شایانی به گسترش فعالیت های اجتماعی دانش آموزان می کند و زمینه ساز بروز توانایی های بالقوه آنها میباشد تشکیل شورای دانش آموزی است.برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در مدرسه موجب افزایش مسئولیت پذیری و فعالیت های اجتماعی دانش آموزان می گردد.
 
اهداف تشکیل شورای دانش آموزی چیست؟
 
1-آماده سازی دانش آموزان برای جامعه پذیری و تمرین مشارکت اجتماعی
2-ایجاد روحیه مسئولیت پذیری و تمرین کار تیمی
 
وظایف شورای دانش آموزی چیست؟
 
1-همکاری در برنامه ریزی و اجرای مناسبتهای گوناگون وهمچنین همکاری در برنامه ریزی و برگزاری مسابقات فرهنگی-هنری وعلمی-ورزشی دانش آموزان
2-بررسی چگونگی مشارکت دانش آموزان در فعالیت های آموزشی و پرورشی  و اجرایی و ارائه پیشنهاد به معاون پرورشی آموزشگاه.
 
اعضای شورا چگونه انتخاب میشوند؟
 
در راستای برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی از میان دانش آموزان علاقمند از پایه سوم تا ششم برای انتخابات نامزد شده وبا تبلیغات منحصر به فرد و خلاقانه در فضای مجازی در مورد دیدگاه ها ونظرات و برنامه ریزی های خود برای دوستان خود صحبت می کنندهر دانش آموز به همان میزان که زمان بیشتری را برای طراحی و تولید محتوای تبلیغاتی اختصاص دهند شانس بیشتری را به سمت خود هدایت می کنند.
 
نکاتی در موردانتخابات شورا(روز انتخابات،نحوه تبلیغات،نحوه برگزاری انتخابات)
 
هرساله در روز 3 آبان ماه انتخابات شورای دانش آموزی برگزارمی شد،ولی امسال با توجه به شرایط کنونی کشور در تاریخ 6 آبان ماه به صورت الکترونیکی و در بستر شبکه آموزشی دانش آموزان(شاد) در سراسر کشور رأس ساعت 9 صبح برگزار شد.
 
تشکیل کانال اختصاصی انتخابات شورای دانش آموزی در بستر شاد و عضویت دانش آموزان در این کانال
 
 
اطلاع رسانی و دعوت از دانش آموزان در انتخابات به چه نحوی صورت پذیرفت؟

ثبت نام داوطلبان عضویت توسط معاون پرورشی و مدیر آموزشگاه بررسی و تأیید صلاحیت داوطلبان و اعلام لیست نهایی داوطلبان به دانش آموزان بارگذاری شد و تبلیغات داوطلبان عضویت در شورای دانش آموزی بصورت فایل صوتی،عکس یا کلیپ با نظارت مدیر وبا رعایت موازین وشرایط تا یک روز قبل از انتخابات در کانال مربوطه قرار گرفت.

 

پس ازپایان رأی گیری اعضای شورا همراه با سمت ها، مشخص شده واعلام نهایی در سایت مدرسه اعلام می شود.

 
     
 
درج مطلب  

  که با به منظور افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی ، طی جلسه ای اعضای شورای دانش         آموزی برگزار شد" رومینا امیری" رئیس شورای دانش آموزی این آموزشگاه ضمن ارائه گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی خلاصه   ای از کتاب با هدف ایجاد انگیزه و فرهنگ کتاب و کتابخوانی دوستان خود را به مطالعه و وقت گزاری در این زمینه تشویق نمود و     کتابهایی را به سایرین جهت مطالعه معرفی کرد، همچنین از دانش آموزان خواست تا با مراجعه به سایت سرای دانش نو از کتابهای      معرفی شده استفاده ببرند .  

     
 
درج مطلب  

     اهم اقدامات شورای دانش آموزی:

 

    به مناسبت هفته وحدت  سالروزمیلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) با توجه به بستر فضای  مجازی سعی بر آن شد که      از خود دانش آموزان همکاری به عمل آید و از ایده های خود دانش آموزان برنامه هایی از قبیل دکلمه ،شعرو ارائه نقاشی اجرا شد.                 

     
 
درج مطلب  

      اعضای شورای دانش آموزی دبستان سرای دانش نو هفته قرآن ، عترت و نمازرا گرامی داشتند.

      به مناسبت هفته قرآن ،عترت و نمازجلسه ای با اعضای شورا برگزار شد در این جلسه ضمن برشمردن فواید قرائت قرآن و نماز        براهمیت این دو موضوع مهم اشاره شد  وازدانش آموزان خواسته شد تا در مسابقات احکام ، قرآن، عطر انتظارو... شرکت نمایند.