ماهنامه تصویری  
 
 

 

 1. انجمن کلاسی:

آخرین جلسه انجمن‌های کلاسی آموزشگاه در هفته دوم اردیبهشت‌ماه برگزار گردید. در این جلسه مدیر آموزشگاه گزارش عملکرد سال تحصیلی را در حیطه‌های توسعه‌ی فردی، فعالیت‌های آموزشی کلاس‌های فوق‌برنامه، فعالیت‌های پرورشی، واحد مشاوره بااطلاع والدین رساندند. تاریخ شروع ارزشیابی‌ها، اردوی پایان سال، جشن پایان سال ویژه دانش‌آموزان پایه پیش، اول و ششم از دیگر موارد مطرح‌شده در جلسه بود. در ادامه آموزگاران به تفکیک پایه عملکرد تحصیلی خود را به اطلاع والدین عزیز رساندند. ارائه فرم نظرسنجی به والدین از دیگر موارد انجام‌شده در این جلسه بود.

 1. جشنواره مزه­ ها:

جشنواره مزه ها با هدف ترویج غذای سالم با محوریت خلق مزه‌های جدید ایجاد نشاط و شادابی در دبستان سرای دانش نو برگزار گردید. مشارکت و کار گروهی، خلق مزه‌های جدید، سرعت عمل، رعایت بهداشت، توجه به‌سادگی از اهداف برگزاری این جشنواره بود.

تمامی دانش‌آموزان در گروه‌های چهارنفره شروع به فعالیت نمودند و در پایان از تمامی گروه‌ها در هرکدام از آیتم های مورد پذیرش قرار گرفتند.

 1. اردوی پایان سال:

هم‌زمان با آغاز دهه­ ی کرامت، اردوی پایان سال تحصیلی دانش‌آموزان به تفکیک دوره برگزار گردید. دانش‌آموزان پایه‌های پیش دبستان، اول و دوم یک روز خاطره‌انگیز را در باغ خان سپری کردند. این اردو ویژه ­ی دانش آموزان پایه‌های سوم، چهارم و ششم در باغ پهلوان پور و مهر نگار برگزار گردید. از دیگر برنامه ­های شاد و مفرح برگزار شده در این اردوها می­توان به اجرای نمایش توسط دانش‌آموزان پایه دوم، سوم و پنجم اشاره نمود. این اردوی به یادماندنی در تقویم خاطرات دانش­آموزان به ثبت رسید.

 1. فستیوال آشپزی:

فستیوال آشپزی دانش‌آموزان پایه‌های پیش دبستان با حضور گرم والدین برگزار گردید. هدف از برگزاری این فستیوال تقویت دست‌ورزی، هماهنگی چشم و دست، سرعت عمل، تقویت هوش هیجانی، روحیه مشارکتی، تعامل والد و کودک، دقت و تمرکز و تقویت خلاقیت بود. دانش‌آموزان اوقات شاد و مفرحی را در کنار والدین خود سپری کردند.

 1. آمادگی دانش­ آموزان برای مسابقات تورنی تیم

جهت ورود به مرحله دوم مسابقات تورنی تیم، ۳ جلسه رفع اشکال به تفکیک پایه برای دانش‌آموزان برگزار گردید.

 1. شرکت در مسابقات تورنی تیم:

با برگزاری مرحله دوم مسابقات تورنی تیم، ۱۵ نفر از دانش‌آموزان پایه‌های ۴ و ۵ و ۶ در این مسابقات شرکت نمودند.

 1. اردوی سینمایی (فیلم نوروز)

دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم سرای دانش نو به تماشای فیلم نوروز در سینما تک نشستند. هدف این فیلم آشنایی دانش‌آموزان با آداب و رسوم اصیل ایرانی بود.

 1. اردوی موزه­ ی آب

دانش‌آموزان پایه ­ی سوم آموزشگاه از موزه­ ی آب استان بازدید کردند. هدف از اجرای این طرح آشنایی دانش‌آموزان با سیستم قنات، ابزار حفر قنات، ظروف نگه‌داری آب، آشنایی با ساعت آبی و اتاق آسیاب بود.

 1. برگزاری ارزشیابی نیمسال دوم

دانش‌آموزان پایه­ ی ششم آموزشگاه هم‌زمان با دیگر دانش‌آموزان سراسر کشور در امتحانات پایان سال شرکت کردند که دو درس ریاضی و علوم به‌صورت کشوری برگزار گردید. تاریخ آخرین امتحان دانش‌آموزان پایه ششم روز ۱۳ خرداد می‌باشد. دیگر دانش ­آموزان نیز تا تاریخ 7 خرداد ارزشیابی خود را به پایان رساندند.

 1. آخرین کارگاه فرزند پروری

این کارگاه با حضور نیمی از والدین پایه‌های پیش‌دبستان و اول در آموزشگاه برگزار گردید. در این جلسه مشاور آموزشگاه درخصوص ضرورت و اهمیت آموزش اعضای خصوصی بدن کودکان، بایدها و نبایدها، اهداف و اصول آموزشی با توجه به مراحل رشد توضیحاتی به والدین ارائه دادند.

 1. گرامیداشت روز دختر

برگزاری صبحگاه شاد و پذیرایی دانش‌آموزان به مناسبت گرامی‌داشت روز دختر و میلاد حضرت معصومه (س) انجام شد.

 1. برگزاری جلسات گروهی

جلساتی ویژه به صورت گروه­بندی با والدین پایه­ های پیش دبستان و پنجم برگزار گردید. هدف از برگزاری این جلسه اطلاع رسانی در خصوص جشن پایان سال دانش‌آموزان پیش دبستان، فعالیت‌های انجام‌شده (مهارت محور) در طول سال تحصیلی، اردوهای پایان سال تحصیلی، توزیع فرم نظرسنجی و تاریخ اتمام کلاس‌ها بود و در ادامه از چالش‌های دانش‌آموزان صحبت شد. 

     
 
ماهنامه تصویری فروردین  
 
 
 
1- اجرای طرح صدای بهار :
در این طرح معاونین آموزشگاه سرای دانش نو طی تماس با دانش‌آموزان تحت پوشش خود از حال و احوالات دانش‌آموزان،میزان مرور تکالیف درسی در ایام عید باخبر گشتند. این طرح با هدف تحکیم ارتباط خانواده و آموزشگاه صورت‌گرفت.
 2-اجرای طرح تحلیل نو:
این طرح با هدف خلاقیت در تدریس، یادگیری عمیق مباحث، یادگیری از همتایان در بین دانش‌آموزان پایه‌های ۵ و ۶ برگزار گردید. دانش‌آموزان این دو پایه با هماهنگی معلم و معاونت دبستان اقدام به تدریس مباحث ریاضی نمودند. کلیپ تدریس شده توسط دانش‌آموزان جهت ایجاد انگیزه و تشویق در پیج اینستاگرام آموزشگاه قرار گرفت.
 3-طرح عیدانه :
تکرار و تمرین گاهی باعث درک مفاهیم می‌شود و اما گاهی سبب جابه‌جایی مفاهیم در ذهن می‌گردد. با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی مطلوب برای ایام فراغت و تعطیلات نوروزی، افزایش انگیزه مطالعه و روان‌خوانی، تحقیق و پژوهش و تثبیت آموخته‌ها، جلوگیری از افت تحصیلی ناشی از فاصله گرفتن دانش‌آموزان از کلاس درس، عیدانه ۱۴۰۳ توسط همکاران آموزشگاه تدوین گردید. پس‌از تعطیلات عید نوروزی این عیدانه مورد بررسی قرار گرفت و بهترین آن ازنظر خلاقیت در اجرا،رنگ‌آمیزی و حل تمارین مورد تشویق قرار گرفت.
 4-برگزاری شورای معاونین با حضور مؤسس و مدیر:
این دوره آموزشی با حضور مؤسس آموزشگاه سرکار خانم نیک‌نام فر با هدف مدیریت زمان، شناسایی عوامل بیرونی حین انجام کار، شناسایی عادات اشتباه و اقدام به تغییر آن، معرفی قانون ۱۰-۹۰ جهت بازدهی و راندمان کار در دو جلسه برگزار گردید.
در پایان کتاب مدیریت زمان برایان تریسی جهت مطالعه همکاران معرفی گردید.
 5-برگزاری شورای آموزگاران با حضور مؤسس، مدیر و پرسنل دبستان :
این جلسه با حضور کلیه پرسنل آموزشگاه در سالن دبستان برگزار گردید. مؤسس آموزشگاه خانم نیک‌نام فر ضمن تأکید بر استراتژی و اهداف آموزشگاه به تحلیل و بررسی چشم‌اندازهای سال جاری پرداختند. آموزش قانون  پومودورو و وابی سابی پای‌بندی به ارزش‌ها، تمرکز روی نقاط قوت، خلاقیت در امر آموزش و پرورش از دیگر موضوعات مطرح‌شده بود.
 6-دومین همایش تربیت کودک و نوجوان:
این همایش با حضور مؤسس محترم سرکار خانم نیک‌نام فر و با حضور جمعی از والدین پایه‌های اول تا چهارم با محوریت ارزش‌های اخلاقی و رفتارهای خانواده و اصلاح سبک تربیت، توجه به ویژه والدین به خروجی با کیفیت رفتارهای دانش‌آموزان، توجه به مهارت‌های فرزندان، بی‌ثباتی ارزش‌ها و تمسخر ارزش‌ها، هدف‌گذاری، عدم مقایسه‌ قدرت و احساس قدرت با پول و مقایسه نسل، عدم استفاده‌ی بیش‌ازحد دانش‌آموزان از فضای مجازی، دادن فرصت تفکر به فرزندان و حمایت عاطفی والدین برگزار گردید.
لازم به ذکر است این جلسه به‌صورت اختصاصی برای پایه پیش‌دبستان نیز برگزار شد.
 
     
 
ماهنامه تصویری دی  
 
1-برگزاری مسابقات فرهنگی هنری:
این مسابقات با هدف فراهم آوردن زمینه رقابت سالم میان پدیدآورندگان آثار هنری و فرهنگی شناخت و تشویق استعدادها و خلق خلاقیت‌های فرهنگی و هنری و تشویق دانش‌آموزان به مشارکت در امور هنری برگزار گردید. منتخبین درون مدرسه‌ای به تفکیک پایه عبارتند از:
پایه‌ی چهارم: نگارعلومی رشته خط نستعلیق
پایه پنجم: مهدا پهلوان‌زاده رشته نستعلیق تحریری
پایه پنجم: فاطمه پنجعلی‌زاده طراحی با مداد - پریماه تاج آبادی طراحی با ذغال - سوگل هیبدی رشته گواش
پایه ششم: محدثه خلف باغی رشته نستعلیق تحریری - آنیتا دهقان آبرنگ
همچنین این دانش‌آموزان در بهمن در مسابقات ناحیه شرکت خواهند کرد.
2-جشنواره شیر:
جشنواره شیر و فرآورده‌های آن روزیکشنبه مورخ 10 دی ماه به همت معاون بهداشت و شرکت دانش‌آموزان هم‌زمان با بزرگداشت روز جهانی شیر در حیاط آموزشگاه با هدف ارتقای مصرف سرانه شیر در بین دانش‌آموزان - تبیین ارزش غذایی شیر و فرآورده‌های آن برگزار گردید. خانم ذوالحسنی لبنیات را یکی از گروه‌های اصلی و مهم در هرم راهنمای غذایی به دانش‌آموزان  معرفی کردند که همه افراد در گروه‌های سنی مختلف باید روزانه حداقل ۲ واحد از آن را مصرف کنند. معرفی منابع مغذی لبنیات از دیگر برنامه‌های این جشنواره بود.
3-بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه (س) :
مراسم گرامیداشت ولادت ناب‌ترین گوهر آفرینش مظهر کرامات و برکات الهی و اسوه بی‌بدیل زنان عالم، حضرت فاطمه زهرا در دبستان سرای دانش نو برگزار گردید. تهیه کلیپ جهت تقدیر و تشکر از مقام مادر- سرود دسته‌جمعی دانش‌آموزان - تقدیر و تشکر از بانوان آموزشگاه - دف نوازی مربی موسیقی - پخش شکلات و آش بین دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های این روز بود.
4-روز هوای پاک:
هم‌زمان با فرارسیدن هفته هوای پاک مراسمی با هدف فرهنگ‌سازی در بین دانش‌آموزان در تاریخ ۳۰ دی با مشارکت دانش‌آموزان در حیاط آموزشگاه برگزار گردید. تصویرسازی هوای پاک - برگزاری نمایشگاه دست‌سازه‌های دانش‌آموزان - ساخت کاردستی با وسایل دورریختنی از دیگر برنامه های این روز بود.
5-پروژه استان شناسی:
این پروژه در پایه پیش‌دبستان با هدف شناخت آداب و رسوم - مکان‌های دیدنی - سوغات - آشنایی با بازی‌های محلی استان یزد برگزار گردید. آشنایی با غذاهای محلی استان یزد - ایجاد انگیزه و تقویت دست ورزی و افزایش روحیه مشارکت دانش‌آموزان از دیگر اهداف این پروژه بود.
6-برگزاری نمایشگاه ماکت های شهری و روستایی:
این نمایشگاه با هدف آشنایی دانش‌آموزان با انواع و مدل‌های مختلف خانه‌های شهری و روستایی و تفاوت آن‌ها - ایجاد زمانی شاد و مشترک بین فرزندان و خانواده و تقویت خلاقیت دانش‌آموزان و افزایش اعتمادبه‌نفس با کمک والدین  همیشه همراه برگزار گردید. نمایشگاه آنچنان جذاب و دیدنی بود که دانش‌آموزان پایه‌های دیگر نیز مشتاق دیدن طرح‌ها و ماکت‌ها شدند.
7-فستیوال آردبازی:
این فستیوال با هدف تقویت دست ورزی و خلاقیت نوگلان پایه پیش دبستان برگزار گردید. آموزش مفاهیم سایه - جانوران - تخلیه هیجان - روش الک کردن آرد - درست کردن خمیر از دیگر برنامه های این فستیوال بود.
8-فستیوال ویتامین c:
 این فستیوال با هدف آشنایی با میوه های زمستانی که دارای ویتامین cهستند- افزایش شور و هیجان در بین دانش آموزان - تقویت مهارت دست ورزی (تهیه آب پرتقال با آبمیوه گیری دستی) برگزار گردید. در این روز بچه ها روز شاد و پرتقالی را تجربه کردند.
 
     
 
ماهنامه  تصویری آذر  
 

با درود و احترام

1- سومین جلسه ­ی انجمن کلاسی پایه‌های پیش دبستان تا ششم در دبستان دخترانه ­ی سرای دانش نو با حضور ۹۰ درصد والدین در آموزشگاه برگزار گردید. در این جلسه معاونین و همکاران مربوطه گزارشی از روند ۳ ماهه­ ی اول تحصیلی و دستاوردهای دانش‌آموزان، ارزیابی ماهانه، موارد درسی و تربیتی، مباحثی را مطرح نمودند. در پایان والدین ضمن مشاهده‌ی پوشه کار دانش‌آموزان و تکمیل فرم ارزیابی ۳ ماهه پاسخ سوالات خود را از همکاران دریافت نمودند.

2- هم‌زمان با سراسر کشور، مانور زلزله در دبستان سرای دانش نو با حضور خانم دکتر انصاری (دکترای مدیریت بحران استان یزد) برگزار گردید. آموزش موارد ایمنی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های سریع، شناسایی محل­ های امن از دیگر اهداف این روز بود. پس‌از آموزش، زنگ مانور زلزله نواخته شد و دانش‌آموزان آموخته‌های خود را به نمایش گذاشتند.

3- کارگاه رنگ‌و وارنگ، ویژه­ ی دانش‌آموزان پیش‌دبستان با هدف جلوگیری از وسواس، ایجاد خلاقیت و تقویت هوش تجسمی و فضایی در آموزشگاه برگزار گردید. دانش‌آموزان در این روز فعالیت هایی از قبیل چاپ با دست و پا، رنگ‌آمیزی با نی به خلق اشکال جذاب پرداختند.

4- جشن پاییزی آموزشگاه ویژه ­ی دانش‌آموزان دوره­ ی اول و دوم در دو روز متوالی در دبستان برگزار گردید. در این روز دانش‌آموزان پاییز هزار رنگ را در قالب اردوی درون مدرسه‌ای با تمام وجود احساس کردند. نقش‌آفرینی گروه تئاتر آموزشگاه، چیدمان میز پاییزی، تهیه ­ی قاب و بال پاییزی و ثبت آرزوها بر روی برگ های پاییزی و شکرگزاری از دیگر برنامه‌های این جشن بود. از اهداف این جشن به پناه بردن به دامان طبیعت، تقویت صمیمیت و مهارت ارتباط بین فردی، آشنایی با آیین شکرگزاری و همچنین تقویت روحیه­ ی مشارکتی دانش‌آموزان بود.

5- دانش‌آموزان پایه­ ی اول دبستان از نانوایی محل بازدید نمودند که هدف ازاین بازدید ایجاد انگیزه جهت آموزش نشانه‌ی (ن)، آشنایی دانش‌آموزان با مراحل تهیه­ ی نان، خمیرگیری، چونه کردن خمیر، پخت و پی بردن به اهمیت کیفی و کمی آن و این‌که نان یک برکت و نعمت الهی است بود.

6- ششمین کارگاه فرزند پروری با حضور جمعی از والدین پیش‌دبستان و اول در دبستان سرای دانش نو برگزار گردید. در این جلسه خانم سبحانی، مشاور مربوطه، در خصوص ساختار بازی و اهداف بازی با کودک مباحثی را مطرح نمودند. خانم سبحانی درگیر کردن، لذت بردن فرزند از بازی، خلاقیت والدین، مدیریت هیجان، برقراری آزادی و محدودیت به‌اندازه، نوازش و چالش را از ابعاد بازی نامیدند؛ سپس درباره ­ی هر کدام، به‌صورت جداگانه توضیحاتی را ارائه دادند.

7- به مناسبت سوگواری ایام فاطمیه و آشنایی دانش‌آموزان با سیره ­ی اهل‌بیت موکب فاطمیه جهت ترویج فرهنگ اسلامی، ارتقای بینش دینی و اعتقادی در دبستان سرای دانش نو برپا گردید. به همین مناسبت پخش نواهای مذهبی و مرثیه‌سرایی همراه با مشارکت دانش‌آموزان در برپایی این موکب و پذیرایی آموزشگاه از دانش‌آموزان را در این مراسم صورت گرفت.

8- آموزشگاه سرای دانش نو با همکاری دانش‌آموزان و والدین یلدای امسال را متفاوت برگزار کرد. اجرای تئاتر توسط دانش‌آموزان پایه‌های پنجم و ششم، اجرای دکلمه­ ی یلدایی، حافظ خوانی و هم‌سرایی دانش‌آموزان گروه سرود آموزشگاه از برنامه­ های این جشن بود. همچنین در این مراسم اجرای آقای حمزه خوشبخت، مرد قصه‌گوی ایران را در بین دانش‌آموزان داشتیم که مورد استقبال تعدادی از آن­ها قرار نگرفت.

هدف از برگزاری این مراسم تقویت ماهیت و هویت ایرانی بین دانش‌آموزان، احیای قصه‌های بومی و محلی به‌صورت تئاتر، آشنایی و نگه داشتن آیین و آداب شب یلدا و تحکیم بنیان خانواده در جهت تقویت ارتباط کودکان با نسل‌های پیشین از اهداف این مراسم بود.

امید آن‌که این سنت کهن در آینده باعث تحکیم اتحاد در هم‌بستگی بین دانش‌آموزان ایران زمین گردد.

9- با توجه به این‌که هر لحظه­ ی زندگی چالش است و ما تا ابد نمی‌توانیم حضورمان را در کنار فرزندانمان تضمین کنیم که هر لحظه در هر مکان ناجی آن‌ها باشیم آموزشگاه تصمیم گرفت در جهت حس اعتمادبه‌نفس و سازگاری با محیط، مهارت حل مسئله را به دانش‌آموزان آموزش دهد. در همین راستا خانم غیاث یکی از مهم‌ترین اصل ها در مهارت حل مسئله را داشتن نگرش منحصربه‌فرد و برخورداری از تفکر واگرا برای ایجاد نگرش گسترده و همه‌جانبه نسبت‌به چالش و مشکلات را بیان نمودند و با در نظر گرفتن این اصل به پرورش تفکر نقادانه پرداختند. ایشان ضمن متذکر شدن اهمیت مهارت حل مسئله و تفکر نقاد در زندگی کودکان از وابستگی کم‌تر و استقلال بیشتر، تجربه‌ی روابط اجتماعی با کیفیت بیشتر و حل تعارضات بین فردی، توجه و تمرکز بالا، تاب‌آوری و سازگاری و انعطاف­ پذیری را به عنوان مهمترین ابعادی که باید در کلاس مهارت دانش ­آموزان فرا بگیرند؛ یادآور شدند.

10- در پایه پیش دبستان پروژه استان فارس برای دانش‌آموزان برگزار شد. در این پروژه نوآموزان با استان فارس و مرکز آن، شهر شیراز آشنا گردیده و با دیدن کلیپ با مکان‌های دیدنی، گویش های محلی و پوشش محلی این استان آشنا شدند. درکارگاه آشپزان کوچک، غذا و شیرینی و سالاد  معروف آن استان به نوآموزان معرفی شد که این فعالیت علاوه ‌بر شناخت این استان باعث تقویت دست ورزی شده است. همچنین در ماه آذر جشنواره لیوان چینی با هدف تقویت سرعت عمل و بالا رفتن هیجان و روحیه مشارکتی و فعالیت گروهی برگزار شد.

     
 
 
درود و ادب 
۱- همزمان با شروع تدریس نشانه ها در پایه اول دبستان انجمن کلاسی مربوطه با هدف آگاهی والدین با نحوه تدریس همکاران و چالشهای پیش رو برای والدین و ارائه راهکار و پیشنهادات آموزشی و نحوه تکرار و تمرین در منزل برگزار گردید. همکاران از والدین خواستند تا اواسط اذر ماه که این‌چالشها برطرف می شود صبوری و همراهی هرچه بیشتر را داشته باشند 
- برگزاری جشن آب همزمان با آموزش و فراگیری اولین کلمه ، آغاز خواندن و نوشتن و ثبت این روز خاطره انگیز در تقویم آموزشی با اجرای سرود دسته جمعی، عکس یادگاری با همکلاسی و معلمین خود  از دیگر برنامه های پایه اول بود.
۲- انتخابات شورای دانش اموزی با هدف تکریم شخصیت دانش اموزان، ایجاد ارتباط صحیح و مستقیم بین دانش اموز  و اولیای مدرسه و حضور فعال دانش اموزان در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی، اردویی و دیگر برنامه های اموزشگاه برگزار گردید .
۳- برگزاری اردوهای تفریحی آموزشی ویژه دانش اموزان پایه های پیش دبستان، اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم از دیگر برنامه های این ماه بود.
۴- انجمن کلاسی دروس فوق برنامه کلاسهای( تاتر، یوگا، مهارت، برنامه ریزی، نمایش خلاق ، فن بیان) با هدف آگاهی والدین با عملکرد اموزشگاه در مدت زمان سپری شده، تقویم آموزشی و سرفصلهای آموزشی برگزار گردید.
۵- نکوداشت و تکریم دانش اموزان و اجرای تریبون آزاد با هدف پرورش تفکر نقاد، افزایش اعتماد به نفس دانش اموزان از اهداف جشن روز دانش اموز بود. در این روز باشکوه دخترانمان توانمندی‌ها و مهارتهای موسیقیایی خود را به عرصه نمایش گذاشتند.
۶- سومین جلسه شورای اموزگاران با حضور مجازی موسس محترم سرکار خانم نیکنام فر با مدیر و کلیه پرسنل سرای دانش نو برگزار گردید 
در این جلسه خانم نیکنام‌فر،  تمرکز امسال اموزشگاه  را بر مبنای پرورش مهارت همدلی و مهارت قدردانی و آرامش فکری دانش اموزان عنوان نموده و راه کارهایی را در این خصوص به همکاران ارائه دادند  همچنین پرورش مهارت انشانویسی و خوانداری و نوشتاری دانش اموزان از دیگر برنامه های در پیش رو اموزشگاه می باشد .
۷-  همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی ، نمایشگاه کتاب با توجه به نیاز و گروه سنی دانش اموزان پایه پیش دبستان تا ششم در بخش‌های رنگ امیزی، ماز، شناخت حروف الفبا، علمی، تخیلی، رمان، ادبیات معاصر برگزار گردید همچنین رونمایی از کتب دست ساز دانش اموزان از دیگر اهداف این نمایشگاه بود  
۸- با توجه به اجرایی نمودن رویکرد اموزشگاه مبنی بر پرورش و تقویت مهارت شنیداری دانش اموزان راه اندازی کتابخانه صوتی در سایت اموزشگاه از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی می باشد
۹- برگزاری جلسه هم اندیشی معاونین با والدین در خصوص هم افزایی و ارتقاء کیفیت تعلیم و تربیت و ایجاد یک فرصت ارزشمند جهت تقویت ارتباط بین خانه و مدرسه از دیگر برنامه ای سه ماهه نیم سال اول تحصیلی می باشد
۱۰- به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) روز فرشتگان سپید پوش زمینی از والدین پرستار سرای دانش دعوت به عمل آمد تا به پاس زحمات و از خود گذشتگی ایثارگران تقدیر و تشکری داشته باشیم
حضور پرستاران در کلاس درس و معرفی شغل خود، ارائه  توصیه های بهداشتی به دانش اموزان  از دیگر اهداف این روز بود
۱۱- پنجمین کارگاه فرزندپروری با حضور والدین پیش دبستانی و اول  برگزار گردید 
در این جلسه مشاور مربوطه سرکار خانم سبحانی با مروری بر جلسات قبل به ادامه مبحث ۵ نیاز کودک ایمن پرداختند 
سومین نیاز کودک ایمن نیاز به خودابرازگری می باشد که از مولفه های آن : نیاز عدم سانسور و شناسایی و درک و برون ریزی سالم نیاز و احساسات خود به دیگران و دیگران به ما معرفی کردند 
در ادامه تکنیک های ایجاد نیاز خودابرازگری، مضررات عدم برآورده شدن نیاز ، دلایل عدم تامین نیاز و راهکارهای برآورده کردن نیاز  را معرفی نمودند
خانم سبحانی از دیگر نیاز های کودک ایمن را نیاز به تفریح عنوان کردند و حق مسلم هر کودک را تفریح و شادی دانستند و ادامه به مشکلاتی که اگر نیاز برآورده نشود اشاره کردند
در این جلسه تفاوت بین خواسته و نیاز و حقوق در برابر امتیاز توضیح دادند و در پایان به سوالات والدین پاسخ داده شد 
۱۲-حضور اساتید راهنما در هفته پایانی ابان ماه به منظور نظارت بر نحوه تدریس اموزگاران، تعامل اموزگار با دانش اموز، مشاوره و تبادل نظر ، راهنمایی همکاران در مشکلات پیش رو از دیگر برنامه های این ماه بود
13-برگزاری مراسم انتخابات انجمن اولیا و مربیان بعد از اطلاع‌رساني و فراخوان اوليا جهت كانديداتوري انجمن اوليا و مربياندر سايت آموزشگاه از طريق فرم الكترونيكي اسامي عزيزان جمع‌آوري شده و براي شركت در رأي‌گيري دعوت شدند. جلسه انتخابات انجمن اوليا و مربياندر روز چهارشنبه ۱۰ آبان در كتاب‌خانه الغدير( اخوان دستمال چي) با حضوراعضاي انجمن سال گذشته و ۶۰ تن از والدين عزيز برگزار گرديد. در اين جلسهابتدا از اعضاي سال گذشته قدرداني شده و سپس هدف از تشكيل انجمن اوليا و مربيان و انتظارات آموزشگاه از والدين توسط  مدير آموزشگاه بيان‌ شده وكانديداهاي سال جديد بعد از معرفي خود به شرح برنامه‌هاي خود پرداختند.درنهايت رأي‌گيري انجام شد و پس‌از شمارش آراء اعضاي انجمن اوليا و مربيان مشخص و اعلام شدند.